17 września 2020
Około godziny 10:30 kierujący samochodem marki Lexus stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki za przejściem dla pieszych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania Ostrowskiej z Serbinowską. Po wszystkim, oddalił się
16 września 2020
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu Alei Generała Władysława Sikorskiego i ulicy Skarszewskiej. Odcinek ważnej, tranzytowej drogi przez miasto był nieprzejezdny przez kilka godzin. Zdarzenie miało miejsce
13 września 2020
Wyjątkowo to nie właściciel budynku użyteczności publicznej stał się ofiarą wywołanego z premedytacją fałszywego alarmu, a mieszkańcy domu jednorodzinnego na osiedlu Szczypiorno. W sobotę otrzymali oni informację, że w ich

Najnowsze artykuły

Krótki pościg ulicą Poznańską za skradzionym w Pleszewie Peugeotem, zakończył się zderzeniem z radiowozem. Zatrzymany został nietrzeźwy, 35-letni mężczyzna.
 

W czwartek policjanci otrzymali zgłoszenie o skradzionym w Pleszewie Peugeocie 407. Przy Cmentarzu Komunalnym rozstawiono za poszukiwanym samochodem posterunek złożony z dwóch radiowozów. Przed godziną 21, funkcjonariusze dostrzegli podobny do opisywanego pojazd, zmierzający w kierunku Kalisza. Przy próbie zatrzymania, kierowca próbował potrącić policjanta.


Policjanci wsiadają w dwa radiowozy i kontynuują pościg. Ostatecznie mężczyzna uderza w tył radiowozu. - mówi Oficer Prasowy KMP w Kaliszu, asp. Anna Jaworska-Wojnicz.


Przed zderzeniem z policyjną Kią Cee'd, kierowca uciekał przez ponad kilometr. Nie zdołał dojechać do skrzyżowania z ulicą Stanczukowskiego.


Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Badanie wykazało, że kierował w stanie nietrzeźwości - miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Będziemy ustalać, czy je stracił, czy nigdy ich nie miał - dodaje rzeczniczka.

 


35-letniego sprawcę najprawdopodobniej niegroźnie zraniła wystrzeliwująca poduszka powietrzna. Również policjanci znajdujący się w radiowozie, w który uderzył skradziony samochód, nie odnieśli poważnych obrażeń.

05 września 2019
Rozbił skradziony samochód na nowym radiowozie. 35-latek w rękach Policji [ZDJĘCIA]

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

v. 1.22

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo