17 września 2020
Około godziny 10:30 kierujący samochodem marki Lexus stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki za przejściem dla pieszych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania Ostrowskiej z Serbinowską. Po wszystkim, oddalił się
16 września 2020
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu Alei Generała Władysława Sikorskiego i ulicy Skarszewskiej. Odcinek ważnej, tranzytowej drogi przez miasto był nieprzejezdny przez kilka godzin. Zdarzenie miało miejsce
13 września 2020
Wyjątkowo to nie właściciel budynku użyteczności publicznej stał się ofiarą wywołanego z premedytacją fałszywego alarmu, a mieszkańcy domu jednorodzinnego na osiedlu Szczypiorno. W sobotę otrzymali oni informację, że w ich

Najnowsze artykuły

Pożar śmieci i leżący nieopodal ranny mężczyzna. Taki widok zastali strażacy, którzy wyjechali do jakby się mogło wydawać, "rutynowego" zgłoszenia. Sprawą zajęła się Policja.


We wtorek 19 maja około godziny 22:30 jeden zastęp Straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Nowy Świat zadysponowany został do pożaru na Wale Bernardyńskim, od strony ulicy Majkowskiej. Jak przekazał rzecznik PSP, mł. kpt. Szymon Zieliński, osoba dzwoniąca pod numer 112 znajdowała się po drugiej stronie rzeki, nieopodal ogródków działkowych i stamtąd widziała ogień.

Zgłoszenie od początku było podejrzane. We wtorek miały miejsce opady, ziemia była przemoknięta, nad gruntem unosiła się mgła. Naprowadzeni przez zgłaszającego strażacy po pewnym czasie dotarli do pożaru śmieci, mającego miejsce przy opuszczonym zakładzie, za budynkami PGNiG. Tam w niewielkiej odległości od zdarzenia, dostrzegli nieprzytomną osobę.

Podczas udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy okazało się, że ma on na ciele dwie rany kłute. Wezwano drugi zastęp Straży oraz oficera, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów z wydziału prewencji i kryminalnego. Na miejsce przyjechali również technicy kryminalistyki. Działania gaśnicze prowadzone były z dbałością o niezacieranie śladów.

Policja ustala tożsamość poszkodowanego, który został przetransportowany do szpitala. Prawdopodobnie jest to osoba bezdomna w średnim wieku.

20 maja 2020
Przy pożarze śmieci znaleziono mężczyznę z ranami kłutymi

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

v. 1.22

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo