27 listopada 2020
Zgłoszenie o pojeździe ciężarowym, który wpadł do rowu na drodze krajowej nr 25, wpłynęło około godziny 23:30. W kabinie uwięziony był kierowca. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z PSP JRG-1
26 listopada 2020
Około godziny 18. służby otrzymały zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym, w którym pojazd ciężarowy wjechał w samochody osobowe, tuż przy granicy z Nowymi Skalmierzycami. Zadysponowano policję, ZRM i strażaków z
26 listopada 2020
Kolizja miała miejsce około godziny 12:25. Jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowca Volkswagena wyjeżdżał z ulicy Dworcowej, kiedy w bok jego samochodu wjechał kierowca Forda, poruszający

Najnowsze artykuły

Pożar śmieci i leżący nieopodal ranny mężczyzna. Taki widok zastali strażacy, którzy wyjechali do jakby się mogło wydawać, "rutynowego" zgłoszenia. Sprawą zajęła się Policja.


We wtorek 19 maja około godziny 22:30 jeden zastęp Straży z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 przy ul. Nowy Świat zadysponowany został do pożaru na Wale Bernardyńskim, od strony ulicy Majkowskiej. Jak przekazał rzecznik PSP, mł. kpt. Szymon Zieliński, osoba dzwoniąca pod numer 112 znajdowała się po drugiej stronie rzeki, nieopodal ogródków działkowych i stamtąd widziała ogień.

Zgłoszenie od początku było podejrzane. We wtorek miały miejsce opady, ziemia była przemoknięta, nad gruntem unosiła się mgła. Naprowadzeni przez zgłaszającego strażacy po pewnym czasie dotarli do pożaru śmieci, mającego miejsce przy opuszczonym zakładzie, za budynkami PGNiG. Tam w niewielkiej odległości od zdarzenia, dostrzegli nieprzytomną osobę.

Podczas udzielania mężczyźnie pierwszej pomocy okazało się, że ma on na ciele dwie rany kłute. Wezwano drugi zastęp Straży oraz oficera, a także zespół ratownictwa medycznego oraz policjantów z wydziału prewencji i kryminalnego. Na miejsce przyjechali również technicy kryminalistyki. Działania gaśnicze prowadzone były z dbałością o niezacieranie śladów.

Policja ustala tożsamość poszkodowanego, który został przetransportowany do szpitala. Prawdopodobnie jest to osoba bezdomna w średnim wieku.

20 maja 2020
Przy pożarze śmieci znaleziono mężczyznę z ranami kłutymi

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

v. 1.22

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo