Strażaków z pięciu jednostek (PSP Kalisz JRG 1 i JRG 2, OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Sulisławice oraz OSP Dobrzec-Kalisz) zadysponowano w czwartek po godz. 16 do pożaru pustostanu przy ul. Kolejowej, w pobliżu Szlaku Bursztynowego.

 

W momencie przyjazdu pierwszego zastępu, budynek był już całkowicie objęty ogniem, a płomienie sięgały ponad jego dach, zagrażając znajdującej się w jego bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy i zaparkowanym samochodom. Strażacy natychmiast podali dwa prądy wody: gaśniczy na płonący pustostan, drugi natomiast w obronie sąsiedniego budynku. Po dojeździe podnośnika hydraulicznego z drabiną, wodę podawano również z góry.

 

 

Przeparkowano kilka samochodów, które mogły zostać uszkodzone i przy okazji utrudniać akcję gaśniczą. Niestety na miejsce nie udało się sprowadzić właściciela ostatniego samochodu.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy wstępnie sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, oddymili pomieszczenia i rozebrali zagrażające otoczeniu elementy.

Na miejscu obecne było również Pogotowie Energetyczne, Policja i Straż Miejska. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Jego przyczyny ustalać będą służby - najczęściej za tego typu pożary odpowiedzialny jest człowiek.

27 listopada 2020
Zgłoszenie o pojeździe ciężarowym, który wpadł do rowu na drodze krajowej nr 25, wpłynęło około godziny 23:30. W kabinie uwięziony był kierowca. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z PSP JRG-1
26 listopada 2020
Około godziny 18. służby otrzymały zgłoszenie o poważnym zdarzeniu drogowym, w którym pojazd ciężarowy wjechał w samochody osobowe, tuż przy granicy z Nowymi Skalmierzycami. Zadysponowano policję, ZRM i strażaków z
26 listopada 2020
Kolizja miała miejsce około godziny 12:25. Jeden z kierujących wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kierowca Volkswagena wyjeżdżał z ulicy Dworcowej, kiedy w bok jego samochodu wjechał kierowca Forda, poruszający

Najnowsze artykuły

11 kwietnia 2019
Duży pożar pustostanu przy ul. Kolejowej. Przyczyną podpalenie? [FILM]

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

Najnowsze wiadomości

v. 1.22

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo