Strażaków z pięciu jednostek (PSP Kalisz JRG 1 i JRG 2, OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Sulisławice oraz OSP Dobrzec-Kalisz) zadysponowano w czwartek po godz. 16 do pożaru pustostanu przy ul. Kolejowej, w pobliżu Szlaku Bursztynowego.

 

W momencie przyjazdu pierwszego zastępu, budynek był już całkowicie objęty ogniem, a płomienie sięgały ponad jego dach, zagrażając znajdującej się w jego bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy i zaparkowanym samochodom. Strażacy natychmiast podali dwa prądy wody: gaśniczy na płonący pustostan, drugi natomiast w obronie sąsiedniego budynku. Po dojeździe podnośnika hydraulicznego z drabiną, wodę podawano również z góry.

 

 

Przeparkowano kilka samochodów, które mogły zostać uszkodzone i przy okazji utrudniać akcję gaśniczą. Niestety na miejsce nie udało się sprowadzić właściciela ostatniego samochodu.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy wstępnie sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, oddymili pomieszczenia i rozebrali zagrażające otoczeniu elementy.

Na miejscu obecne było również Pogotowie Energetyczne, Policja i Straż Miejska. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Jego przyczyny ustalać będą służby - najczęściej za tego typu pożary odpowiedzialny jest człowiek.

17 września 2020
Około godziny 10:30 kierujący samochodem marki Lexus stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierki za przejściem dla pieszych, kilkadziesiąt metrów od skrzyżowania Ostrowskiej z Serbinowską. Po wszystkim, oddalił się
16 września 2020
Najprawdopodobniej wymuszenie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną kolizji na skrzyżowaniu Alei Generała Władysława Sikorskiego i ulicy Skarszewskiej. Odcinek ważnej, tranzytowej drogi przez miasto był nieprzejezdny przez kilka godzin. Zdarzenie miało miejsce
13 września 2020
Wyjątkowo to nie właściciel budynku użyteczności publicznej stał się ofiarą wywołanego z premedytacją fałszywego alarmu, a mieszkańcy domu jednorodzinnego na osiedlu Szczypiorno. W sobotę otrzymali oni informację, że w ich

Najnowsze artykuły

11 kwietnia 2019
Duży pożar pustostanu przy ul. Kolejowej. Przyczyną podpalenie? [FILM]

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

Najnowsze wiadomości

v. 1.22

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo