Strażaków z pięciu jednostek (PSP Kalisz JRG 1 i JRG 2, OSP Kalisz-Lis, OSP Kalisz-Sulisławice oraz OSP Dobrzec-Kalisz) zadysponowano w czwartek po godz. 16 do pożaru pustostanu przy ul. Kolejowej, w pobliżu Szlaku Bursztynowego.

 

W momencie przyjazdu pierwszego zastępu, budynek był już całkowicie objęty ogniem, a płomienie sięgały ponad jego dach, zagrażając znajdującej się w jego bezpośrednim sąsiedztwie kamienicy i zaparkowanym samochodom. Strażacy natychmiast podali dwa prądy wody: gaśniczy na płonący pustostan, drugi natomiast w obronie sąsiedniego budynku. Po dojeździe podnośnika hydraulicznego z drabiną, wodę podawano również z góry.

 

 

Przeparkowano kilka samochodów, które mogły zostać uszkodzone i przy okazji utrudniać akcję gaśniczą. Niestety na miejsce nie udało się sprowadzić właściciela ostatniego samochodu.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy wstępnie sprawdzili budynek kamerą termowizyjną, oddymili pomieszczenia i rozebrali zagrażające otoczeniu elementy.

Na miejscu obecne było również Pogotowie Energetyczne, Policja i Straż Miejska. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Jego przyczyny ustalać będą służby - najczęściej za tego typu pożary odpowiedzialny jest człowiek.

03 kwietnia 2020
Pożar miał miejsce dziś około godziny 13. W tym czasie w środku znajdowało się półroczne dziecko wraz z matką. Ogień pojawił się w wiacie przy wejściu do budynku. Konstrukcja wiaty
02 kwietnia 2020
To samo skrzyżowanie i ten sam scenariusz - w Rożdżałach miało miejsce kolejne niebezpieczne zdarzenie drogowe. Z początkowych ustaleń wynika, że do zderzenia doszło na skutek nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu przez
30 marca 2020
Tak jak kilka miesięcy temu, dziś około godziny 13:30 samochód uderzył w kamienicę przy ulicy Nowy Świat 2 i zatrzymał się na dachu. Nikt nie odniósł obrażeń. Do pożaru samochodu,

Najnowsze artykuły

11 kwietnia 2019
Duży pożar pustostanu przy ul. Kolejowej. Przyczyną podpalenie? [FILM]

Aktualności z Kalisza

Aktualności z powiatu

Najnowsze wiadomości

Najnowsze wiadomości

v. 1.21

facebook.com/alarmowokalisz

redakcja@kaliszalarmowo.pl

kalisz.alarmowo@gmail.com

© 2018 Kalisz alarmowo